धोनीको त्यो ट्‍वीट, जो ९ वर्षपछि भयो भाइरल

काठमाडौं : भारतीय टिमका पूर्वकप्तान महेन्द्र सिंह धोनीका विश्वभरि लाखौं फ्यानहरू छन्। धोनी एक मात्र कप्तान हुन्, जसले भारतलाई तीनै आईसीसी विश्वकपको उपाधि जिताएका थिए।

यसको मतलब यो होइन कि धोनीले कहिल्यै ट्रोल र आलोचकको सामना गरेका छैनन्। प्रशंसा बाहेक धेरै चोटि पूर्वभारतीय कप्तान धोनी पनि सामाजिक सञ्जालमा आलोचनाको सिकार भएका छन्।

‘कप्तान कूल’ धोनी मैदानमा शान्त देखिन्छन्। तर उनी फरक व्यक्तित्व भएका व्यक्ति हुन्। उनी रमाईलो शैलीको साथ क्रिकेट प्रशंसकहरुलाई मिस गर्दैनन्। मैदानमा धोनीको चलाकीपनबाट सारा विश्व परिचित छ। धोनी प्रायः स्टम्प माइक मार्फत बोलेको सुन्छन्।

धोनी सामाजिक सञ्जालमा सक्रिय छैनन्। तर, उनको विगत हेर्ने हो भने उनी ट्विटरमा धेरै सक्रिय थिए। अहिले उनका पुराना ट्वीटहरू सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भइरहेका छन्। सन् २०१२ मा उनले गरेको एउटा ट्‍वीट चर्चामा छ, जहाँ उनले आफ्नो जवाफको साथ ट्रोलरको कुरा गर्न छाडे।

२०१२ को जुलाईमा श्रीलंकाको भारत भ्रमण गर्नु अघि, धोनीले एक ट्‍वीटमा चित्रहरू बीचको भिन्नता पत्ता लगाउन प्रशंसकहरूलाई भनेको थियो। जसमा एक ट्रोलरले कमेन्ट गरे र लेखे, ‘कृपया तपाईको ब्याटिङमा ध्यान दिनुहोस्, तर ट्वीटर होइन।’ यसको जवाफमा धोनीले लेखे, ’हो सर, कुनै सुझाव छैन सर।’

धोनीले १५ अगस्ट २०२० को अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटबाट सन्यास लिए। धोनीले ३५० वान्डे, ९८ टि–२०अन्तर्राष्ट्रिय र ९० टेस्ट म्याच खेलेपछि १७ हजार दुई सय ६६ रन बनाए। यस समयमा उनले १०८ अर्धशतक र १६ शतक बनाए।

धोनी सबैभन्दा सफल भारतीय विकेटकीपर पनि हुन्। उनले टेस्टमा २९४, वान्डेमा ४४४ र र टी–२० अन्तर्राष्ट्रियमा ९१ विकेट आफ्नो नाममा लेखाएका छन्।

Loading...