पहिलोपटक आईपीएल खेल्नेपछि जो रूटले दिए रोचक प्रतिक्रिया

काठमाडौं ।

इंग्ल्याण्डका दिग्गज क्रिकेटर जो रूटले भारतमा आफ्नो क्रिकेटको सम्झनालाई सम्झाउँदै भने कि, जब खेलाडी कुनै पनि स्टेडियममा खेल्न बाहिर निस्कन्छ तब भारतीय फ्यानहरूको क्रिकेटप्रतिको जोश देखिन्छ । उनी अहिले यूएईमा जारी इन्टरनेशनल लिग टी-२० लिगको पहिलो सिजन दुबई क्यापिटल्सबाट खेलिरहेका छन् ।

भारतमा डेब्यू गरेका इंग्ल्याण्डका ब्याटरले भारत सधैं क्रिकेट खेल्नको लागि उत्कृष्ट ठाउँ भएको बताएका छन् । जीसँग कुरा गर्दै रुटले भने, ‘मैले भारतमा तीनवटै ढाँचामा डेब्यु गरेको थिएँ । मैले भारतमा मेरो ५० औं टेस्ट पनि खेलेको छु । यी महान सम्झनाहरू छन् । यो क्रिकेट खेल्नको लागि राम्रो ठाउँ हो ।’

रुटले अगाडि भने, ‘कुनै पनि स्टेडियममा जाँदा भारतीय दर्शकहरूमा खेलकुदप्रतिको जोश प्रस्ट हुन्छ । इमानदारीपूर्वक भन्नुपर्दा, तपाइँ क्रिकेट मैदानमा हुनु आवश्यक छैन, यो केवल खेल को लागी एक स्पष्ट प्रेम हो र यो जोश देख्नु राम्रो छ । म सधैं भारतमा खेल्न मन पराउँछु र धेरै रमाइलो गर्छु ।’

जो रुट अब इन्डियन प्रिमियर लिगमा पनि डेब्यु गर्न लागेका छन् । इंग्ल्याण्डका यी दिग्गज खेलाडीले अहिलेसम्म आईपीएल खेलेका छैनन् । यो वर्षको आईपीएल मिनी लिलामीमा रुटलाई राजस्थान रोयल्सले उनको आधार मूल्य १ करोड भारुमा किनेको थियो ।

यसअघि जब उनी लिलामीमा आएका थिए, उनी बिक्रीमा परेका थिए । यो वर्ष, जो रुटले राजस्थान रोयल्सको टोलीबाट आईपीएलमा डेब्यू गर्न सक्छन्, तर टोलीमा धेरै उत्कृष्ट विदेशी खेलाडीहरूको उपस्थितिका कारण रुटलाई प्लेइङ इलेवनमा स्थान बनाउन सजिलो हुनेछैन ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.